בא לעסק - הנהלת חשבונות חכמה

7 סיבות מדוע רו"ח ויועצים עסקיים צריכים שת"פ עם מנהלי כספים חיצוניים

כלל ידוע הוא שב"עולם" ראיית החשבון ובעולם היועצים העסקיים השונים לעסקים העבודה מול הלקוחות הסופיים הינה עבודה אינדיבידואלית וישירה.

מעטים המצבים שבהם מתקיים שיתוף פעולה פורה ומניב בין יועצים עסקיים, רו"ח. ובין מנהלי כספים חיצוניים.

מאמר זה בא להציג גישה אחרת, המתקיימת כבר בפועל, לשיתוף פעולה מניב ואפשרי, היוצר מצב של WIN-WIN הן לטובת רואי החשבון והיועצים העסקיים, הן לטובת מנהלי כספים חיצוניים לעסקים, וכמובן: הכל משרת את טובתם של הלקוחות, הנהנים משירות מקיף, שלם ומקצועי כאחת.

המצב הקיים ב"עולם" ראיית החשבון והייעוץ העסקי

רו"ח ויועצים עסקיים מכירים את הבעיות עם חלק מלקוחותיכם: לקוח שהתחיל בקטן וגדל ואתם משקיעים בו הרבה יותר שעות ומאמץ עד כדי מצב שהלקוח כבר לא כלכלי למשרד, כיוון שהוא הפך להיות "גוזל זמן" מטורף למשרד, בעלות שעתית זעומה.

מצד נוסף, יש את אותם הלקוחות שאתם צריכים להשקיע שעות ארוכות מולם כדי לקבל מהם את נתונים ואת החומרים הנדרשים לכם, וכך חוזר הגלגל חודש בחודשו, והדוחות והדיווחים שלהם מתעכבים.

ויש גם את אותם לקוחות שדווקא כן מדווחים, אך במבט מהצד אתם יודעים ומבחינים שהם צריכים פיתוח עסקי והבנת האתגרים שעומדים בפניהם בצמתים עסקיים שונים ולכם אין את הזמן להשקיע זאת, ובטח לא להגיע פיסית לעסק, לבחון מקרוב את הכשלים הפיננסיים והניהוליים שלו- וזה כמובן גם לא מתפקידכם!

יועצים עסקיים ושיווקיים נתקלים בבעיות אחרות מול לקוחותיהם. מכיוון שבמרבית המקרים ליועצים עסקיים ושיווקיים אין ההכשרה המתאימה כרואי חשבון, קשה להם לאבחן את האתגרים הפיננסיים של עסקים שאותם הם מלווים, כגון: בעיות תזרים מזומנים, עמלות בנקים גבוהות, דיווחים שגויים, הוצאות מיותרות, מחזור גבוה אך רווחיות זעומה ואפילו הפסדים וכו.

עבודה יחד, בשיתוף פעולה מלא עם מנהל כספים חיצוני (במיקור חוץ לעסק) שמגיע לעסק פותרת הן לרו"ח והן ליועצים עסקיים ושיווקיים אתגרים אלו למול לקוחותיהם.

הנהלת חשבונות כפולה

מהן 7 הסיבות לעבודה בשת"פ עם מנהל כספים חיצוני שבא לעסק?

  1. רו"ח ויועצים עסקיים העובדים יחד עם מנהלי כספים חיצוניים נהנים מהגדלת סל מוצרי המשרד שלהם והגדלת יכולותיהם המסחריות. רואי החשבון ממשיכים לבצע את תפקידיהם הקלאסיים, כאשר לתמונה מצטרף מנהל הכספים שמגיע לעסק ומאתר כשלים וכן מתווה חזון עסקי ופיננסי לעסק, ובכך "סל" מוצרי המשרדים גדלים למול לקוחותיהם הקיימים ולקוחותיהם העתידיים.

כך הדבר גם למול יועצים עסקיים- ליכולים להציע "סל מורחב" ללקוחותיהם הקיימים והפוטנציאליים.

  1. העלאת רווחיות המשרדים, וכן אופציה ל"מכירת תיקים" שאינם רווחיים- הן משרדי רו"ח והן יועצים עסקיים יכולים להרוויח יותר מהעבודה המשותפת עם מנהלי כספים חיצוניים. במקרים מסוימים, כאשר יש לקוחות שכבר אינם רווחיים למשרד- ניתן גם "למכור את התיק" לטיפולו הבלעדי של מנהל הכספים החיצוני, לרווחת שני הצדדים.
  2. חיסכון בזמן - במצבים של לקוחות שמעכבים דיווחים, או שדורשים שעות עבודה רבות וארוכות עליהם למול תגמול שכבר אינו מספק, יכול מנהל הכספים החיצוני לסייע רבות, כ"איש שלכם בשטח", ובכך ליצור למשרד חיים קלים יותר ולמנוע "כאבי ראש" מתמשכים וחוזרים על עצמם חודש בחודשו, ורבעון אחר רבעון.
  3. ייעול העבודה- מנהל כספים חיצוני שנמצא בקשר חזק עם הלקוח ומולכם מייעל רבות את העבודה שלכם מול הלקוחות.
  4. דיווחים נכונים ואמיתיים יותר של העסקים- כולל בקרה רבה יותר, דינאמית וצמודה יותר "בשטח". כך נמנעות טעויות וכשלים בדיווחים של העסק.
  5. הלקוחות מרוצים יותר, ולכן "נשמרים" זמן רב הרבה יותר. כאשר הלקוחות מתקדמים עסקית, מתייעלים יותר ומרגישים שהם בידיים נאמנות ובמענה כולל- כך עולה שביעות הרצון ושימור הלקוחות לאורך שנים ארוכות.
  6. לקוחות מרוצים סביר שיפנו לקוחות אחרים, "מפה-לאוזן". בענף ראיית החשבון ובענף הייעוץ העסקי, יש נטייה חזקה יותר מאשר בענפים אחרים לבקש המלצות, ולכן הסיכויים גדולים יותר שלקוחות המקבלים שירות מלא ומפנק יותר ייטו להמליץ על אותם רו"ח ויועצים עסקיים שמהם הם מרוצים.

לסיכום: אותם רואי חשבון ויועצים עסקיים שונים שישכילו לשתף פעולה מניב עם מנהל כספים חיצוני ייהנו משלל יתרונות לשת"פ זה. מעבר להגדלת יכולותיהם וסל מוצריהם, הם עשויים ליהנות מרווחיות ועלייה במחזור מכירותיהם, ובעיקר: מלקוחות נאמנים ומרוצים יותר-לא דבר פשוט ושולי בעולמנו העסקי.

 

 

יצירת קשר

נציגנו ישמח לתת לך הצעת מחיר לכל אחד מהמסלולים בפגישה אישית