בא לעסק - הנהלת חשבונות חכמה

מדוע צריך מנהל כספים חיצוני שבא לעסק ואיך לבחור אותו?

מה תפקידיו של מנהל כספים חיצוני בעסק? מה בכלל עושה מנהל כספים במיקור חוץ, ואיך לבחור מנהל כספים חיצוני ולמה לשים לב בבחירתו? על כל אלו במאמר שלפניכם.

באלו מצבים חשוב לקחת מנהל כספים חיצוני?

בעלי חברות ועסקים עומדים בפני אתגרים רבים, אתגרים ניהוליים, שיווקיים, משפטיים, פיננסיים ועוד.

בחלק מהמקרים העסק אמנם גודל ומתרחב, אולם התשתית הניהולית, השיווקית או הפיננסית שהייתה מתאימה לעסק בתחילת דרכו לרוב כבר אינה מתאימה ורלוונטית כדי לבצע את הפריצה וההתרחבות העסקית הנדרשת.

וישנם מצבים בהם העסק גדל אמנם, אולם הוא סובל מאתגרים שונים כמו: מערכות ניהול ומחשוב מיושנות ולא עדכניות, מנהלי עבודה לא עדכניים (או חסרים), מהוצאות עסקיות מיותרות, מתזרים מזומנים בעייתי, מהתקשרויות בעייתיות מול ספקים, מאתגרי כ"א, או כל אתגר ניהולי, שיווקי ופיננסי אחר הגורם לפגיעה ברווחיותו ובהתנהלותו העסקית החיונית והשוטפת.

בנוסף, עסקים רבים סובלים מ"לקות ראייה" בכל הנוגע לרווחיותם, למרות שמחזור המכירות שלהם גדול ומכובד. במקרים רבים הם אינם מצליחים "לשים את האצבע" על הסיבות לרווחיותם הנשחקת.

תפקדיו של מנהל כספים חיצוני איכותי

בעוד תפקידו של הרו"ח של העסק הוא לטפל "בעבר", כלומר במה שכבר ידוע בעסק: הוצאות, הכנסות, מיסים וכו.- תפקיד מנהל הכספים החיצוני הוא לטפל בהווה ובעיקר בעתיד של העסק. להביאו ממצב א' למצב ב' ע"י שיפורו הפיננסי והניהולי.
שירותי ניהול מלאי וחשבונות חכמים

הוא עושה זאת בין היתר ע"י איתור הכשלים הפיננסיים והניהוליים הדורשים שיפור בעסק, איתור מנועי צמיחה, בחינת רווחיות נוכחית, איתור חיסכון תפעולי אפשרי, אפשרות לחיסכון בהוצאות, בקרות מאזנים, בניית מערכת דיווח נאותה ועדכנית, טיפול בתזרים מזומנים בעייתי, בחינה ושיפור התנהלות מול בנקים, בחינת תרחישים שונים הקשורים לפיתוחו של העסק (כגון: פתיחת סניפים, רכישת מלאים וכיו"ב), הכנסת מערכות מחשוב מודרניות ויעילות, ייעול נהלי עבודה ויצירת תהליכי עבודה מסודרים ועקביים, בחינת רווחיות ושיפור תמחיר במידת הצורך, בחינת שכר עובדים והתקשרויות ספקים ועוד!

מכך נובע שמנהל כספים חיצוני שמגיע לעסק מציע טקטיקה אך גם אסטרטגיה לעסק, וכל זאת כדי לקדמו ולייעלו.

איך בוחרים מנהל כספים במיקור חוץ?

אז עמדנו על החשיבות העצומה של היעזרות בעלי עסקים במנהל כספים חיצוני. כאן נשאלת השאלה איך לבחור מנהל כספים איכותי ולמה לשים לב במיוחד בבחירתו?

הפרמטר החשוב ביותר הנו הניסיון רב השנים בטיפול "תכלס בשטח" בעסקים! מנהל הכספים צריך להיות בעל ראייה פיננסית, עסקית וניהולית כאחת. בנוסף, חשוב לבחור במנהל כספים חיצוני בעל הכשרה רחבה, כמובן כרו"ח, אך גם בעל הכשרה במנהל עסקים, במימון, ואף במשפטים.

מנהל כספים שיש לו את השילוב ההשכלתי המתאים, כמו גם את הניסיון רב השנים בפועל ובתחום העסקי והפיננסי הנו הדמות המושלמת לסיוע לעסקים.

חשוב בנוסף לבחור במנהל כספים ש"מוכן ללכלך את הידיים" ושאינו בוחל בעבודה "בשטח" עם בעלי העסקים כדי לממש את המלצותיו ואת חזונו המשותף לו ולבעלי העסק.

מנהל כספים חיצוני איכותי ישתף פעולה יד ביד עם רואה החשבון של העסק, לטובת העסק ולא ינסה לתפוש את מקומו, חס וחלילה, דבר שעלול לגרום לחיכוכים בעסק, ולאי השגת מטרותיו העסקיות.

לסיכום: מנהל כספים חיצוני יכול להיות game changer בעסקים רבים! הן בשיפור התנהלותם השוטפת, הן בהתוויה ובישום חזון עסקי חדש, והן ב"פתיחת עיניו" של מנכ"ל או בעלי העסק לצדדים הפיננסיים והעסקיים הדורשים שינוי וטיפול. חשוב מאד לבחור במנהל כספים חיצוני מתאים לתפקיד כה חשוב וחיוני זה.

 

 

יצירת קשר

נציגנו ישמח לתת לך הצעת מחיר לכל אחד מהמסלולים בפגישה אישית