בא לעסק - הנהלת חשבונות חכמה

הנהלת חשבונות לעסקים

כל עסק ולא משנה גודלו-זעיר, קטן, בינוני וגדול מחויב בהנהלת חשבונות.

הנהלת חשבונות לעסקים הינה דרישה רגולטורית המוכתבת הן על ידי פקודת מס ההכנסה והן על

ידי חוק מע"מ.

הדרישות בחוקים שהוזכרו, הן בעיקר למערכת המסמכים אותה על העסק להוציא במהלך

פעילותו –

  1. הזמנה.
  2. תעודת משלוח.
  3. חשבו-חיוב.
  4. קבלה .
  5. חשבונית מס.
  6. חשבונית מס-קבלה.
  7. הפקדה לבנק.
  8. ספרים כמו ספר הזמנות, רכב, תלמידים ועוד'.

ועוד...

אנו רואים כי מבחינת המסמכים הנדרשים, כבר עם פתיחת העסק אנו נדרשים לעמוד בדרישות

החוק  ולא ניתנת לנו שום הקלה ושום הנחה.

מבחינה זאת, כל תוכנה ולו הפשוטה ביותר הקיימת כיום בשוק נותנת הנהלת חשבונות לעסקים

ללא קשר לגודל העסק. בהנחה, שהנהלת חשבונות לעסקים תפקידה להנפיק מסמכים בלבד ללא מידע נוסף (חשוב לדעת-כל תוכנה בתחום מחויבת  בדרישות רגולטוריות ולכל תוכנה יש אישור מרשות המיסים המאשר כי היא עומדת בדרישות החוק אשר מתייחסות להנפקת אותם מסמכים שצוינו) הרי השירות כבר קיים כיום במגוון תוכנות.

חלק מהתוכנות במסגרת הנהלת חשבונות לעסקים מנפיקות (מעבר למסמכים) גם את הדוחות החודשיים-דו חודשיים כמו פנקס מע"מ / פנקס מקדמות ובחלקן גם דוח רווח והפסד.

עסקים זעירים  יכולים להסתפק בתוכנה פשוטה ובתשלום של כמה מאות שקלים בשנה. לבצע בעצמם את הנהלת החשבונות ולדווח לרשויות (עסק זעיר לעניין זה-עד מחזור של 100,000 ₪ לשנה, ללא עובדים). רק בעת הגשת הדוח השנתי / הצהרת הון מומלץ להיעזר באיש מקצוע בין אם זה יועץ מס או רואה חשבון .

עם הגידול בפעילות העסקית יש לשנות את ההתייחסות להנהלת החשבונות כמערכת המנפיקה מסמכים בלבד אלא להתייחס אליה כמערכת התיעוד של ההתנהלות הפיננסית.

מדוע ?

כשאנחנו הולכים לרופא לקבל ייעוץ הוא שולח אותנו לבדיקות דם, צילומי רנטגן, בדיקות CT וזאת על מנת לקבל אינדיקציות על מצבנו הגופני לפני מתן הייעוץ.

מערכת הנהלת החשבונות היא הכלי הטכני בו אנו צריכים להיעזר על מנת לקבל אינדיקציות לצורכי קבלת ייעוץ ו/או החלטות עסקיות.

על מנת לקבל החלטות פיננסיות צריך לדעת כמה אנחנו מרוויחים, כמה לקוחות חייבים לנו וכמה אנחנו חייבים לספקים, מהו צפי תזרים המזומנים, האם ניתן להשקיע וכמה השקענו בפרסום.

כשאנו מנהלים עסק זעיר אנו יכולים לקבל את כל ההחלטות על סמך אינטואיציות. סך התנועה הכספית מועטה מאוד, כל ניהול העסק נמצא בראש שלנו ואנו יכולים להסתפק במערכת הנהלת חשבונות  קטנה ואף לנהלה בעצמנו. המערכת אינה נדרשת לתמוך בהחלטות שאנו מקבלים ומכאן שניתן להסתפק במוגבלויות שלה.

הנהלת חשבונות לעסקים במשמעותה המלאה מתחילה בעצם כשהעסק הוא קטן קטן-בינוני.

בשלב זה, לא ניתן להסתפק בהנפקת מסמכים בלבד, אלא צריך להיעזר במערכת הנהלת החשבונות באופן קבוע.

בשלב זה, העסק צורך אשראי, מגדיל את מצבת הלקוחות, מקבל אשראי מספקים, צריך לתכנן את תזרים המזומנים וכן מקציב כספים להוצאות שונות לצורכי הגידול האינטנסיבי- שיווק, פרסום, השקעות שונות. לצורך כל אלו נדרשים דוחות שוטפים תומכי החלטות.

הפתרון  הוא להתייחס למערכת החשבונות כמקור מידע כולל ולהפוך אותה למערכת CRM  . הכנסת מערכת הנהלת החשבונות לעסק INHOUSE וקבלת השירות ממנהל חשבונות חיצוני הנותן שירותים לעסק במקום העסק, תקפיץ את מערכת המידע הפיננסית והניהולית של העסק שנות אור. במקום לקבל את המידע אחת לשנה, בישיבה עם רואה החשבון (על דוח רווח והפסד לשנה הקודמת), ניתן מדי חודש לקבל את דוח הרווח והפסד, תזרים מזומנים, ניתוח תקציב מול ביצוע בפועל, תמחיר, ניתוח יחסים פיננסיים, ניהול לקוחות, ספקים, הדפסת שקים, עבודה ONLINE מול הבנק ועוד'.

העלויות הנמוכות של החומרה והאפשרות לעבוד בתוכנות " ענן ", מאפשרות לבעל העסק להחזיק את כל מערך הנהלת החשבונות אצלו בעסק ולקבל את המידע מיידי.

אם כן, הנהלת חשבונות לעסקים צריכה לעבור שינוי. במאה ה 21 אנו מקבלים את כל המידע הנדרש לניהול העסק מיד, נגיש, מהיר לפלאפון או למחשב הנייד. אין סיבה שהמידע הפיננסי מתוך מערך הנהלת החשבונות לא יעמוד גם הוא בדרישות דומות וכיום ניתן לעשות זאת בעלויות סבירות.

יצירת קשר

נציגנו ישמח לתת לך הצעת מחיר לכל אחד מהמסלולים בפגישה אישית