בא לעסק - הנהלת חשבונות חכמה

מתי נדרש "C.T פיננסי" לעסקים ומהי חשיבותו?

הסטטיסטיקה "רעה" לעסקים! הנתונים מפחידים ממש: עשרות אלפי עסקים נסגרים כל שנה, והתקופה הקשה של השנים האחרונות רק הגבירה לצערנו את המגמה.

חלק לא קטן מעסקים אלו נסגרים מטעמים פיננסיים שונים. לעיתים הבעיה נובעת מהסיפור הכואב של ניהול לקוי של תזרים המזומנים, לעיתים זה נובע מלקיחת התחייבויות גבוהות מדי של העסק שקשה לו לסלקן, ועוד ועוד אתגרים פיננסיים וניהוליים שבסופו של דבר מכריעים לרעה את גורל העסק.

מהצד השני, ישנם עסקים רבים מאד שאמנם לא נסגרים, אך רווחיותם נשחקת, הם "מדממים" עסקית, ומאידך: קשה לבעליהם להבין מה "מקור הדימום" וכיצד ניתן לעצור אותו.

לפעמים הסיבה יכולה להיות קלה ופשוטה לפתרון, למשל כמו יישור תזרים המזומנים, או סילוק הלוואות גדולות שנלקחו המאיימות על מצבו הפיננסי של העסק, וכו.

לעיתים הבעיות מורכבות יותר, כמו התקשרויות לא טובות עם ספקים, הוצאות גדולות מדי שאינן תואמות את שורת הרווח של הארגון, תמחיר לקוי שאינו משקף עלויות אמיתיות של העסק, מכרזים שתורמים אמנם למחזור העסק אך גורמים להפסדים בשורת הרווח נטו, מערכות מחשוב ודיווח בעייתיות, נהלי עבודה בעייתיים או אף לא קיימים, עובדים שתפוקתם נמוכה מדי, סניפים שאינם רווחיים, התרחבות מהירה מדי ופתיחת סניפים בטרם עת וכך הלאה.
הנהלת חשבונות לעוסק מורשה

בעלי עסקים, במיוחד אותם בעלי עסקים שהקימו בעשר אצבעות את העסק שלהם ולאט לאט העסק גדל והתרחב, במקרים רבים מתקשים לאבחן את האתגרים האלה ואחרים. הם נמצאים "בלב הסערה", מכירים רק את המוכר והידוע להם שאיליו הם רגילים, ולעיתים חסרים גם את הידע הנדרש לנתח פיננסית וניהולית את העסק שלהם.

מנהל כספים חיצוני לעסק שזה מקצועיותו, ניסיונו רב השנים ומומחיותו, יכול לסייע מאד לבעלי אותם עסקים, ממש כמו האגדה על אותו ילד הולנדי שתקע האצבע בחור שבסכר ובכך הציל את כל הולנד! גם כאן, לעיתים איתור הבעיה וטיפול מהיר בה יכול "למנוע את האסון" שעלול להגיע לעסק, או אפילו "סתם" לייעל אותו ולקדמו כברת דרך יפה קדימה.

ממש כמו שמדי פעם אנו נאלצים לערוך בדיקות רפואיות, כך כדאי לעיתים בעסק לבצע "C.T" פיננסי, ניהולי ושיווקי, על-מנת לאתר את נקודות התורפה והאתגרים הנוכחיים העומדים בפני בעלי העסק, ולהציע להם פתרונות מעשיים ומידיים.

מנהל כספים חיצוני איכותי במקרים רבים יגיע עם ניסיון של עשרות שנים בתחום הפיננסי, הניהולי והמשפטי ובעזרת יכולת הניתוח המהירה שלו, המלווה בהמלצות מעשיות לביצוע מיידי הוא יכול לסייע לחברות ולעסקים רבים לשפר משמעותית את התנהלותם העסקית בכלל, ולעיתים אף למנוע את התמוטטותם הפיננסית בפרט.

מנהל כספים במיקור חוץ יידע לספק בזמן קצר, אפילו תוך כמה שעות ייעוץ ספורות, דו"ח מסודר ומפורט של הכשלים שאותם הוא גילה פיננסית, עסקית וניהולית בהתנהלות העסק. לא פחות חשוב מכך: הוא יידע לתת בצד פירוט המצב גם המלצות מעשיות לפתרונות לאתגרים אלו.

איתור הכשלים ומתן ההמלצות שעשוי להביא מנהל הכספים החיצוני יכולים להיות בתחומים הפיננסיים כמובן, כמו גם בתחומי הבקרה, מערכות המחשוב, שיטת התמחור, ניהול תזרים המזומנים, בתחום הוצאות העסק, ניהול תקציבים, ניהול ותגמול העובדים, בקרה על חוזים והתקשרויות של העסק ועוד. כל עסק ועסק הוא עולם בפני עצמו ושונה מרעהו.

יצירת קשר

נציגנו ישמח לתת לך הצעת מחיר לכל אחד מהמסלולים בפגישה אישית