בא לעסק - הנהלת חשבונות חכמה

הנהלת חשבונות חד צידית או כפולה

הנהלת חשבונות עוסקת ברישום ותיעוד של כל הפעילויות העיסקיות של החברה או העסק לשפה חשבונאית.

כיום קיימות שתי שיטות רישום:
האחת: הנהלת חשבונות דו צידית / כפולה, לפיה כל פעולת רישום נרשמת פעמיים, הן בצד הזכות והן בצד החובה ומשפיעה על מאזן ודו"ח הרווח וההפסד של החברה.
השנייה: הנהלת חשבונות חד צידית, לפיה כל פעולה נרשמת פעם אחת ומשפיעה רק על דו"ח הרווח וההפסד של החברה.

לבחירת שיטה עדיפה לפעילות העסק מומלץ להתייעץ עם רואה חשבון.

שיטת ניהול חשבונות דו צידית/כפולה, כשמה, מתנהלת ברישום כפול של כל פעולה עסקית. שיטה זו מורכבת יותר, אך עם זאת, מאפשרת לראות את הפעילויות העסקיות של העסק בצורה מיטבית.
למעשה, הנהלת החשבונות של העסק הינה מעגל סגור, המאפשרת לקבל גם מאזן וגם דו"ח רווח והפסד.

ישנם עסקים החייבים בניהול הנהלת חשבונות דו צידית / כפולה באופן רגולטורי. חוק החברות קובע כי כל חברה חייבת בניהול ספרי חשבונות בהתאם לשיטה הדו צידית / כפולה, או הוראות ניהול ספרים אשר קובעות כללים לפיהם עסקים מסוימים חייבים אף הם לנהל הנהלת חשבונות דו צידית/כפולה.
עסקים רבים מעדיפים לנהל את העסק בשיטת הנהלת חשבונות דו צידית/כפולה מאחר שלשיטה זו יתרונות רבים על פני הנהלת חשבונות חד צידית. עם זאת, יש לקחת בחשבון כי מעבר להיותה של שיטה זו מסורבלת יותר, והיא גם יקרה יותר.

האם לעסק כדאי לנהל הנהלת חשבונות דו צידית / כפולה או הנהלת חשבונות חד צידית? זאת שאלה שכל עסק יצטרך לבדוק באופן סובייקטיבי, בהתאם ליכולת הכלכלית, בהתאם לסוג הפעילות ובהתאם לפרמטרים נוספים שיש לבדוק.
כמו כן, יש לזכור כי בניהול עסק עם הנהלת חשבונות דו צידית / כפולה חשוב לבצע אותה באופן מדויק ומסודר, אחרת לא יהיה ניתן ליהנות מיתרונותיה של הנהלת חשבונות זו.

למידע נוסף על הנהלת חשבונות חד צידית כנסו לעמוד - שירותי הנהלת חשבונות חד צידית

משרד הנהלת ‏‏חשבונות חכמה

יצירת קשר

נציגנו ישמח לתת לך הצעת מחיר לכל אחד מהמסלולים בפגישה אישית